BAĞ BAHÇE BİRAZ ORADAN BİRAZ BURADAN :)

Bu bahar evimin balkonunda yine bir sürü çiçek yetiştirdim. Bol bol sulandılar. Rengarenk açtılar, buram buram koktular. Balkonuma dadanan bir karga tarafından da bol bol yolundular :) Günün birinde o kargayı yakalamaya and içerek çiçeklerimin bakıma devam ettim. Günün birinde etrafta dolaşan yoluk bir karga göreceğinize emin olabilirsiniz :) (Böyle yazdığıma bakmayın benim gibi hayvan delisi elime geçirsem bile oturur beslerim çiçeklerimi yolacağını bile bile)

Geçenlerde bahçe düzenlemelerine bakarken bakın neler buldum. Birbirinden güzel saksılar...Bahçeye de çok güzel uyarlar doğrusu. Bir kaç tanesini deneyeceğim. Özellikle sandalyeli olanla bisikletli olanı...İşte saksılarrrrr:)

Eski botlarınızı atmayın
Sütçüüüü
Ve favorilerim bisiklet ve sandalyeBostan için ideal 


Hurdacıyı ziyaret etmek gerek


                                            Bunlar bahçe duvarının üstünde geleni geçeni seyretsinBir park biliyorum koskoca
kentin yitmeğe başladığı yerde;
şimdi giriyor sınırından balta,
diyorlar: Parsellenecek işte.

Rainer Maria RILKE, İyi Ruhlara Adak(Sf.63)


(Kitap Kulübü'nden alıntıdır)

FLY ME TO THE MOON :)


DOLUNAY'A BİR BİLET :)Bu gece 2013 yılının en güzel dolunayına şahit olacakmışız. Ay bu gece dünyaya en yakın gecesini geçirirken normale nazaran %12 daha büyük ve %30 daha parlak gülümseyecekmiş  yeryüzüne. 24 Haziran saat 03:00'den itibaren ise en net görüntüsüne kavuşacakmış. Bu geceki dolunayı bilim adamları "süper ay" olarak adlandırıyorlar. Anlaşılan bu gece gökyüzünde muhteşem bir görsel şölen var. Dolunaya bir bilete ne dersiniz bu gece? Belki de iki bilet...Kaçırmayın derim. İyi seyirler :)