KAPKARA BİR GÜNE UYANMAK...


"Özgürlük ve demokrasi kelimelerini sürekli duyduğunuz dakika şüphe edin. Gerçekten özgür memleketlerde kimse size özgür olduğunuzu sürekli vurgulamaz."

Jacque Fresco


Yok,kaç gündür elimi süremiyorum. İçimden gelmiyor bir şeyler yazmak. Kapkara bir güne gözlerim ve boğazım yanarak uyanıyorum günlerdir. Daralıyorum, boğuluyorum. Sıkıntı içinde gündemi takip ediyorum. Bir yandan hedefleri uğruna günlerdir birilerine bir şeyler anlatmak için çabalayan gencecik insanlar ve onlara canı gönülden destek verenler, diğer yandan hava da uçuşan yalanlar, tehditler, penguenler, sonu gelmez boş kafalı bir sürü insanı saatlerce ekran başına kitleyen mide bulandırıcı diziler, kalitesiz programlarda yarış halinde olan TV ler. İstinaları ayrı tutuyorum tabi kii. 

Kimse kimseye günaydın demek istemiyor çünkü günü aydınlatan hiç bir şey yok .Nereye kadar sürecek  bu olaylar, kim barışçıl bir şekilde kimsenin kılına zarar gelmeden, ki bugüne kadar olamadı maalesef, dur diyebilecek ve son noktayı geçmişe, çevreye, insana saygılı bir şekilde koyabilecek? İstediğim ve beklediğim bu. Umarım olur.  Daha fazla kan dökülmesini daha fazla can yanmasını istemiyorum artık. 

Türkiye'nin hayatlarımıza eklediği bu  son hikayenin de en kısa zamanda sorunsuz ve mutlu bir şekilde bitmesini istiyorum. Çok mu şey istiyorum acaba? 
Ve bu videoyu youtube da paylaşan Can Kartal'a...Ellerine sağlık...Her kimsen, nerede yaşıyorsan...

Son olarak Gezi  Parkındaki gençlerin ailelerine yazdığı mektubu paylaşmak istiyorum sizlerle...

Genç çapulcular ailelerine seslendi

Genç çapulcular ailelerine seslendi

Gezi Parkı eylemcileri Facebook'ta ailelerine hitaben bir yazı yazdı. 'Genç çapulcular' ailelerine "Her şeyin çok daha sertleşebileceğinin farkındayız. Fakat kararlıyız, bilinçliyiz, özenliyiz. Panik yapmıyoruz" dedi.

Ailelerinden Gezi Parkı'nın acil ihtiyaç listelerini takip etmelerini isteyen 'genç çapulcular', "Lütfen en çok bizim çektiğimiz videoları izleyin, bizim yazdıklarımızı okuyun. Onlar yalan söylüyor, çarpıtıyor; biz her şeyi olduğu gibi aktarıyoruz. (İlk defa sizlere her şeyi anlatıyoruz)" ifadelerini kullandı ve metni, "Sizleri çok seviyoruz. Birbirimizi de çok seviyoruz. Histeri derecesinde seviyoruz. Hepimiz on numara çocuklarız, arada manita yaparsak şaşırmayın. Biz sizi ararız, şarjımızı idareli kullanalım. :)" diyerek sonlandırdılar.
Genç çapulcular imzalı metin şöyle:

Haberin devamını okumak için linke  tıklayınız...

Aydınlık güzel sabahlara uyanmak dileği ile....