5 KİŞİ BİR İNSANA GİRMEYE VAR MISINIZ?Malum kurban bayramı yaklaşıyor. Şehirde kurban satışlarının yapıldığı yerlere hayvanlar getirildi. Bayramı beklemeye başladılar.Hiç sevmediğim bir bayramdır kurban bayramı. Benim üzerimde o kadar büyük travmalar yaratan bir bayramdır ki o dönem et yemem, yiyemem. Zaten başımın da hoş olduğu söylenemez etle. 

Uzun süredir sosyal medya da paylaşılan ve çok beğenerek okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Biliyorum pek çocuğunuz okumuşsunuzdur ama bir kez de benden olsun. 

Otuz senelik bir arkadaşımla telefonda bayramlaşıyoruz. Hayvan kesmiş yorgunluğunu anlatıyordu,
-Yedi kişi bir danaya girdik, sen ne yaptın?
-Biz 5 kişi bir İnsana girdik..
- Nası ya anlamadım ?
- 5 kişi diyorum, bir araya geldik, iki aydır çalışmayan birinin evine gittik.
2 aylık ev kirasını, birikmiş faturalarını ödedik, mutfağına ne lazımsa kolilerle indirdik.
Son olarak da esas müjdeyi verdik, bayramdan sonra yeni açılan Zorlu Center'de 2000 tl maaş+sgk+yemek ücreti işe başlıyorsun.
- Hadi hayırlı olsun.
- Çok güzel yapmışsınız da Kurban yerine geçer mi ?
- Senin et dağıttığın insanlar bu adam kadar sevindi mi ?
- Hayır, zannetmiyorum.!
- Öyleyse geçti..! Amaç kurban ( Allah'a yakınlaşmak, paylaşmak ) ise biz yakınlaşmak adına paylaştık, bu huzur ve vicdan rahatlığı bizim için bayram oldu
- Doğrusunu söylemek gerekirse kesim esnasında isyan edesim geldi, babama bir daha gelmeyeceğimi söyledim. Gelecek sene beni de aranıza alsanıza...
- Seve seve dostum..! Aslında herkes bu bilinçle guruplar kurup, 7 kişi bir dana yerine bir insana girse ortalık cennet çığlıklarıyla dolar. Bizler de iyi birşeyler yapmış olmanın mutluluğunu yaşarız..

Alıntı..


Ve diyorum ki...Ya böyle yapın...Yazıdaki gibi....Bir insanı sevindirin...Ya da böyle...Can alacağınıza yapacağınız ufak bir bağışla bir çocuğun hayatının kurtulmasına yardımcı olun...İnanın daha çok sevaba girersiniz...Seçim sizin. Şimdiden tüm sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz huzurlu ve mutlu bir bayram diliyorum.