PUCCA:))

Pucca, Küçük Aptalın Büyük Dünyası…Bugüne kadar nasıl okumadım bu kitabı kendime hayret ediyorum doğrusu. Çoooookkk komik.
Kadın erkek ilişkisini mizahi yönünden alarak okuyanlarını kahkahaya boğuyor. Katı açılmamış küfürler, insanlar hakkında tam on ikiden yaptığı tespitler, kendi kendine verdiği nasihatler, yaşadıklarından çıkarttığı dersler, çalışma hayatındaki ilişkiler, intikam planları, evlilik hayalleriJ. Ve içinden söküp atamadığı üvey babasıyla yaşadığı taciz olayı L.  Yazın elimden bırakamadım… Genelde sevdiğim kitapları hemen bitmesin diye elimde süründürürüm. Bazı sayfalarını döner döner okurum ama bu öyle olmadı.
Çoğumuzun içindeki eski sevgiliye duyulan intikam duygusunu tüm samimiyetiyle dışarı vuran, yaşadığı ilişkiyi sonuna kadar korumaya çalışan, kıskanan, kadınlık durumlarını tüm açıklığı ile gizli saklı olmaksınızın anlatan çılgın bir kadın Pucca. Bizden biri, biraz delişmen, biraz melankolik.
Hoşca vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka okuyun. Böylesi görülmedi ayrıca taklitlerinden de sakınınJ


Kitaptan ufak bir bölüm yazmak istiyorum. Pucca bir gün ergen bir kıza maruz kalır ve sevgilisi uğruna onunla ilgilenmek durumdadır. Bu yaz bir süreliğine aynı evi paylaşmak zorunda kaldığım evlerden ırak bir ergen gibi. Diyaloglar neredeyse birebir aynıJ İşte tadımlık satırlar:
“On üç yaşındaki kız dudağını it …gibi boyamış, yavan yayvan konuşuyor, elindeki telefonuyla devamlı cak cak birilerine mesaj atıyor. Bir şey soruyorsun hep bir oflama puflama. Hayatı Facebook, MSN, Converse üzerine.
Telefonda arkadaşıyla konuşuyor,’ Ayy yaa anlatamamam sana, öyle bi koptuk kii…Ayy kurtulsam şurdan MSN’de yazcaam sana, off neler oldu kızaammm. O her konuştuğunda ağzının üstüne iki tane terlikle çakasım geliyor. “
Bu da ÖSS ile ilgili.
“Millet tutturmuş bir ÖSS falan. Hayır tuttursam ne olacak?! Bu ülkeye doktor olmuşum, mühendis olmuşum ne yani! Yapacağım tek şey çok ünlü bir yıldız olma burada. Başka bir şey olmam. ÖSS’nin tek güzel yanı aldığın raporlar. Zaten sınav sorularını gör, götünle gülersin. O sorulardan tıp fakültesine adam alıyorlar işte düşün. Üç saatte senin ne olacağına karar veren bu ülke için, bu kadar okumuş adam fazla bile. Her şey bürokrasi burada. Rapor almaya gittim, elli yere girip çıkıp imza attırdılar. Ama bir tanesi bile başın mı ağrıyor, neyin var demedi. O yüzden hiç yormam kendimi.”
Kadınlık durumlarıJ
Şu sıçtığımın bilim adamları her boka çare buldu ama regl henüz yerinde duruyor! Işınlanmayı buldunuz lan Allahsızlar! Bize gelince hala kanatlı Orkid’in devrimini yaşıyoruz. Bilimin kadınlardan nefret ettiğini falan düşünüyorum.”
Son olarak Pucca bir gün hastaneye düşer :
“Zaten daha ömrü hayatımda bir tane yakışıklı doktor görmedim, hepsi E.T gibi. İlginç olan ise, kadın doktorların hepsi taş. Erkekler akraba evliliği ürünü sanki. Doktor olmuşsun hacı ama sıçana benziyorsun. Ne bu havalar tavalar demek isterim hatta. Doktor koca hayaliyle yanıp tutuşan kızları anlamak zor. Zaten bir onları anlamıyorum, bir de üniforma için deli olan hatunları. Asker, polis, Tansaş güvenlik görevlisi, ölüp bitiyorlar bunlar için.”
İşte bu kadar. Siz karar verin doğru yazmış mı yazmamış mı? Eğer bu gününe kadar okumadıysanız şiddetle tavsiye ederim.
Bol kahkahalı okumalar. Sağlık ve mutlulukla kalınJ

4 yorum:

 1. Listeme aldım, en kısa sürede okuyacağım.
  Varol TAMER

  YanıtlaSil
 2. Umarım severek okursunuz. İyi eğlenceler:)

  YanıtlaSil
 3. şiddetle tavsiye ederim deha bir kadın PuCCa!

  YanıtlaSil
 4. arkadasım kitap yorumlarına bakarken görmüş bu yazıyı hakikaten dediğiniz kadar var ben 3 defa okudum resmen :)

  YanıtlaSil